TREN

Sepet

0
Alışverişi Tamamla

MENÜ

Hakkımızda

Hikayemiz

2016 yılında Karaköy' de kurulan PİTANE; kendine özgü seramik ve takı tasarımlarıyla renkli, yaşayan bir marka olarak, hayallerimizle birlikte büyümeye devam ediyor.

PİTANE; Pitane adındaki bir Amazon kraliçesinin kurduğu rivayet edilen İzmir' in Çandarlı ilçesinin antik adı olmasının yanısıra "bilici kadınlar ülkesi", "sonsuz tane" ve "suyu bol" anlamlarına da gelmektedir. Pitane, bu toprakların saklı hikayelerinin gücünden aldığı ilhamla masalsı bir merak ve coşkuyla Karaköy' de seramik ve takı alanında el yapımı eşsiz ürünleri hayata kazandıran butik bir işletme olarak kuruldu. Bünyesinde barındırdığı bir takı atölyeside bulunan PİTANE; birlikte çalıştığı sanatkarlar aracılığıyla saklı hikayeleri saklandığı yerden gün yüzüne çıkarıp, tarihsel formları eşsiz ve modern formlara kavuşturur. Geçmişin sembollerini ve hikayelerini bugünün estetik tavrı ile birleştirerek takı ve seramik alanında yeni formlar ve desenlerle hayatlarımızda yeni anlamlar yaratmaya çalışır.

 

PİTANE' nin el yapımı ürünlerinde biricikliğin en güzel ve en ilgi çekici şeklini bulmaya ve paylaşmaya çalışıyoruz. Tutkumuz; eşsiz paylaşımların anısını taşıyan rengarenk, doğal malzemelerden üretilmeye özen gösterilmiş ve çok çeşitliliğe sahip ürünlerimizi; hayatta nefes alıp veren, hayata değer katan, parçalara dönüştürmek. Her eşsiz PİTANE' ye; insanın ruhuna, kalbine dokunur, onun rengine bürünür, gönülden gönüle nesilden nesile aktarılarak yaşayan duygular olarak bakıyoruz. Böylece bir tane' niz "PİTANE" oluyor. Bu duyguya hakkını verme çabasıyla hareket ediyor ve hayatlarınızda bu güzellikleri çoğaltmaya ve paylaşmaya çalışıyoruz.

Hayata birlikte değer katmak dileğiyle...

MAĞAZAMIZ